Vítězná PROFI GO 2018

24. ročník soutěže PROFI GO 2018 se uskutečnil 27. 11. 2017 na výstavišti v Brně. Tato soutěž je organizována společností EfektMediA ve spolupráci s akciovou společností Veletrhy Brno.
Naši školu letos reprezentovali studenti 4. ročníku Managementu cestovního ruchu: Adam Kachyňa, Dominik Hoďák, Aleš Vybíral a Nikola Vihnárová. Všichni se výborně zhostili prvních dvou kol a probojovali se do postupového třetího kola.
Ve třetím kole ukázali, že anglický jazyk je jejich silnou stránkou, a porota soutěžní rozhovory po zásluze ocenila velmi vysokým počtem bodů.
Po vyhlášení výsledků jsme se mohli radovat z prvního místa, které vybojoval Adam Kachyňa.

Soutěž PROFI GO je určena mladým lidem se zájmem o práci v cestovním ruchu, zejména studentům středních a vyšších odborných škol. Jejím cílem je pomoci uplatnit se v oblasti CR. Podmínkou účasti je znalost jednoho světového jazyka.  Letošního ročníku se zúčastnilo 49 soutěžících ze středních odborných škol z Náchoda, Uherského Hradiště, Rožnova pod Radhoštěm, Jablonce nad Nisou, Rakovníka, Znojma, Vsetína, Opavy a Krnova.

Soutěž se skládá ze tří kol:
1. kolo je písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, sportu a cestovního ruchu.
2. kolo je videotest na pamětihodnosti z celého světa a také z České republiky. Prvních dvou kol se zúčastnili všichni soutěžící.
Do 3. kola postoupilo 25 soutěžících. Poslední částí soutěže byl 2minutový ústní rozhovor ve zvoleném světovém jazyce na téma Role průvodce při doprovodu zahraniční skupiny oblíbeným místem České republiky aneb Co bych rád/a ukázal/a zahraničním turistům v České republice.

Cena Adamu Kachyňovi bude slavnostně předána 19. 1. 2018 na Mezinárodních veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR 2018.

Chtěla bych touto cestou poděkovat čtveřici soutěžících za pečlivou přípravu, neboť si v maturitním ročníku dokázali najít čas i na reprezentaci školy.

Mgr. Gabriela Víchová