Krnovský studentský podnikatelský inkubátor

Už se stalo tradicí, že každý školní rok na jaře probíhá soutěž Krnovský studentský podnikatelský inkubátor. Pořádá ji SOŠ dopravy a cestovního ruchu ve spolupráci s MÚ v Krnově. Studenti středních škol obhajují vlastní podnikatelské záměry před odbornou porotou. Tato konfrontace nápadů a jejich reálného zpracování je velmi užitečná pro uplatnění na trhu práce.
Letos se soutěžní klání uskutečnilo 5. dubna 2017 v konferenční místnosti dobrovolných hasičů v Krnově Kostelci. V devátém ročníku soutěže soupeřilo příznačně devět studentů. Snažili se přesvědčit porotu o životaschopnosti svého podnikání v rámci čtyřminutové prezentace.  Jejich argumenty hodnotila čtyřčlenná porota - Ing. Monika Vyležíková, vedoucí odboru vnějších vztahů MÚ v Krnově, Lucie Naumovská, zástupkyně CA INVIA v Krnově, Veronika Kleinová, studentka Ostravské univerzity a průvodkyně v cestovním ruchu a pan Roman Bělej, finanční poradce.
Zvláštní cenu udělila porota studentce čtvrtého ročníku SOŠ DCR Adéle Šťastné. Našla „díru na trhu“ a navrhla provozování přímého linkového autobusového spoje na trase Vsetín – Zlín. Třetí místo získala studentka SOŠ cestovního ruchu v Pardubicích Andrea Javůrková, která představila svou kavárnu v Litomyšli. Druhé místo obsadila Karin Hlinková ze SOŠ DCR díky nápaditému poznávání České republiky prostřednictvím jízdy historickými vlaky. Vítězkou soutěže se stala jednoznačně Michaela Hudová ze SOŠ DCR. Velmi zdařile vytvořila nabídku zimních zájezdů s výukou freestyle snowboardingu.

Během soutěže zazněla celá řada zajímavých informací, rad i připomínek. Atmosféra soutěžního dopoledne také přinesla uspokojivý pocit, že je mezi námi řada vzdělaných a schopných mladých lidí.

Ing. Ellen Páclová