Martin Luther – 500 let reformace

V rámci Německo-českého týdne, pořádaného Domovským spolkem Krnov a Městem Krnov, se v pátek 16. 9. v synagoze uskutečnila soutěž studentů německého jazyka.
Jelikož si svět letos připomíná 500. výročí zveřejnění Lutherových tezí, týkalo se téma problematiky reformace. Reformace církve se dotkla i našeho regionu a je aktuální dodnes.
Kateřina Tomíčková  a Aleš Vybíral, oba ze třídy 4.B, neztratili ani po roce motivaci a nezalekli se těžkého úkolu. Svou prezentaci pojali jako cestu po stopách Martina Luthera a přiblížili posluchačům místa spojená s životem a působením tohoto reformátora. Takže jako správní studenti cestovního ruchu zajímavým způsobem nalákali jak české, tak německé účastníky setkání, aby navštívili místa dnes většinou zapsaná na seznam památek UNESCO.
Katce a Alešovi se podařilo zaujmout porotu a po zásluze získali krásné druhé místo. Oběma gratulujeme a doufáme, že se v příštím roce najdou další šikovní němčináři, kteří budou v jejich úspěších pokračovat.

Mgr. Marcela Maliszewká