Trojnásobný úspěch na veletrzích cestovního ruchu v Brně

Rok 2018 začal pro naši školu velice příznivě. Na veletrzích cestovního ruchu GO a REGION TOUR v Brně, které se konaly ve dnech 18. – 21. 1.2018, vybojovali naši studenti ve třech náročných celostátních soutěžích nejvyšší ocenění.

Tříčlenný tým studentek čtvrtého ročníku ve složení Markéta Tomečková, Tereza Kubinová a Lucie Koláčková získal třetí místo v soutěži PROFI GO – turistický produkt. Před odbornou porotou a osmi konkurenčními soutěžními týmy děvčata prezentovaly svůj vytvořený pětidenní zájezd. Našly mezeru na trhu v nabídce cestovních kanceláří a vytvořily zájezd pro singl turisty s názvem „Nejen na kole kolem Olomouce“ aneb „S námi nejsi sám“.

Druhé místo v soutěži REGION REGINA získala studentka třetího ročníku Michaela Petrečková. Ve čtyřech předepsaných disciplínách a limitovaném čase představila porotě své rodné město Krnov jako lákavý turistický cíl. Zaujala nejen netradičním pojetím prezentace, ale i ochutnávkou krajového jídla a také svým osobním šarmem.

První místo si odvezl z Brna student čtvrtého ročníku Adam Kachyňa. V listopadu 2017 se zúčastnil soutěže PROFI GO, určené budoucím profesionálům a průvodcům v cestovním ruchu. Přesvědčil porotce o svých rozsáhlých znalostech v zeměpisu, dějepisu, průvodcovské činnosti a také všeobecným přehledem i komunikací v cizím jazyce.

Výkony soutěžících hodnotili zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, Asociace českých cestovních kanceláří a agentur, Klubu českých turistů, Asociace průvodců České republiky a řada dalších odborníků.  Letošní úspěch v Brně je vysokým oceněním a důkazem, že máme šikovné studenty, o jejichž budoucnost se nemusíme bát.

Ing. Ellen Páclová