Basketbal chlapců

V úterý 12. listopadu proběhlo okresní kolo v basketbale chlapců. Za účasti pěti škol bruntálského okresu, SOŠ DCR Krnov, SPgŠ a SZŠ Krnov, Gymnázia Krnov, Gymnázia Bruntál a SPŠ a OA Bruntál, svedli naši hoši napínavé souboje, zejména s krnovskými školami. V prvním zápase nastoupili proti favorizovanému družstvu krnovského gymnázia a boj to byl opravdu napínavý.
Zpočátku se zdálo, že půjde o jednoznačnou výhru ze strany gymnazistů, ale naši hoši měli silnější touhu po vítězství. A původně jednoznačný zápas se změnil v neskutečné drama. Hoši srovnali hru a bojovalo se o každý míč, a když zazněl závěrečný klakson, svítilo na tabuli nerozhodné skóre a šlo se do prodloužení. I v této části byla hra vyrovnaná, přesto šli naši hoši do vedení, bohužel faulem v posledních sekundách a následných trestných hodech se soupeři podařilo vyrovnat a muselo se jít do druhého prodloužení. V něm se házely trestné hody a tady se štěstěna přiklonila na naší stranu a hoši po několika letech čekání na vítězství nad tímto družstvem se konečně dočkali a o bod vyhráli. Za svou bojovnost si to zasloužili. Druhý zápas s pedagogickou školou byl obdobou zápasu prvního, ale tady bohužel nám štěstěna tolik nepřála a rozdíl jednoho bodu hrál v neprospěch našich chlapců.
Třetí zápas měl být, dalo by se říci, oddechový, neboť hoši bruntálského gymnázia byli outsiderem celého turnaje. Ale s ubývajícími silami se hoši začali trápit, nakonec však dotáhli zápas do vítězného konce. V posledním zápase už byla vidět značná únava a s turnajem se rozloučili porážkou s bruntálskou průmyslovkou.
O konečném 2. až 4. místě rozhodlo skóre vzájemných zápasů mezi našimi chlapci, krnovskými gymnazisty a hoch pedagogické školy, kteří měli stejný počet vítězství. Chlapci naší školy obsadili třetí místo. Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

Školu reprezentovali: Choma Jakub – 3. B, Psotka Ondřej – 3. A, Illiadis Nikolas, Mayer Lukáš – 4. B, Kvasnica Michal, Čihánek Vojtěch – 3. C, Roháček Jakub, Hais Denis – 1. B

Mgr. Lukášová Naďa
vedoucí družstva

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice