Středoškolský pohár v atletice dorostu – zahájení příjemné tradice

24. září 2019 se letos uskutečnil další ročník okresního kola Středoškolského poháru v atletice dorostu děvčat a chlapců. S menšími peripetiemi, zejména z důvodů dalších školních akcí, naše Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu sestavila tým děvčat i chlapců.
V loňském roce se naše děvčata konečně dočkala a za krásného slunečného získala první místo a právo účastni v krajském kole. Proto jsme byli zvědaví, zda letošní mrazivé počasí bude mít nějaký vliv na jejich výkony. Ale všichni naši soupeři mohli zjistit, že na naše děvčata počasí vliv nemá. I letos jsme dokázali zvítězit a porazit všechny ostatní střední školy krnovského regionu. Nejvíce bodů děvčata získala ve skoku do výšky, kde Pavlína Repková (2. B) vyhrála, Hana Glejtková (4. B) skončila na třetím a Natálie Malíková (1. C) na skvělém čtvrtém místě. Podobně úspěšně skončila i disciplína běh na 800 metrů, kde se na druhém místě umístila Barbora Borská (2. B), na třetím místě Veronika Zajícová (1. B) a na pátém místě Klára Hrušková (3. A). Vítězkou ve vrhu koulí byla také studentka naší školy – Zuzana Štiglincová (4. A). Zbývající cenné body týmu dodaly Veronika Borkovcová (4. A), Markéta Strnadová (4. B), Elena Dimitriu (4. C), Kateřina Malá (4. C), Pavlína Krusberská (1. B) a Veronika Vendolská (1. C).

Neúplný tým chlapců tvořili Marek Seidl (1. C), Ondřej Psotka (3. A), Kryštof Horáček (3. C), Vojtěch Čihánek (3. C), Štěpán Benek (2. C), Lukáš Mayer (4. B), Nikolas Illiadis (4. B), Ondřej Žáček (2. C), Roman Štůrala (4. C) a Jan Jirásko (3. A). Nejlepšího umístění dosáhl Ondřej Psotka (3. A) v běhu na 400 metrů, kde skončil čtvrtý.  Společně s ostatními umístěními to letos stačilo na celkové šesté místo.

Všem našim studentům a zejména studentkám děkujeme za vzornou reprezentaci naší Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu!

Za kabinet TV zapsal Mgr. Tomáš Mierva

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice