Výsledky 37. ročníku Středoškolského atletického poháru 2018

Okresní soutěž v atletice proběhla 17. 9. 2018 na atletickém stadionu v Krnově. Jako každoročně soutěž organizovalo Gymnázium Krnov ve spolupráci s  SpgŠ a SZŠ Krnov.
V soutěži chlapců bojovalo 6 družstev středních škol okresu Bruntál.

Nejlepšího výkonu z družstva chlapců naší školy dosáhl Psotka Ondřej, student druhého ročníku, který v běhu na 1500 m za čas 5:05,60 získal 528 bodů a v běhu na 60 m za čas 7,80 sekundy získal dokonce 548 bodů. Těmito výkony získal nejvíce bodů pro družstvo. Především je nutno ocenit jeho výkon v krátkém běhu, který absolvoval až po doběhnutí vytrvalostního závodu. Vyzdvihnout musíme také Hořínka Vojtěcha, který získal 552 bodů za 171 cm ve skoku vysokém. Tímto výkonem se umístil na celkovém 4. místě v této disciplíně. Dále bychom chtěli upozornit na výkon Vojtěcha Čihánka za zisk 520 bodů výkonem 7, 90 sekund v běhu na 60 m a  Pětroše  Ondřeje (520) za skok vysoký výkonem 167 cm. Dále reprezentovali naši školu tito hoši: Mayer Lukáš, Breuer Tomáš, Jasan Jan, Iliadis Nikolas, Štůrala Roman, Jirásko Jan, Bušos Daniel a Kvasnica Michal.
Celkově se hoši umístili na pěkném 3. místě za SŠA Krnov a Gymnáziem Krnov.

Hurá!!! Konečně jsme se dočkali!
Družstvo našich dívek se umístilo z pěti škol okresu na 1. místě a postoupilo do krajského kola. Nejhodnotnějšího výkonu dosáhla Smilowská Michaela ziskem 582 bodů v běhu na 60 m v čase 8,70 sekundy a Malá Kateřina ziskem 556 bodů  v čase 8,80 sekundy. Překvapením již nebyl výkon 9,42 m ve vrhu koulí Štiglincové Zuzany a zisk 492 bodů. Velmi úspěšnou disciplínou se stal skok vysoký, kde Glejtková Hana a Dimitriu Eleni  za stejný výkon 135 cm získaly 460 bodů a umístily se na 1. a 2. místě. Naši školu dále reprezentovala tato děvčata: Ovšáková Jana, Dočkálková Vendula, Procházková Kristýna, Vidermanová Sabina, Borkovcová Veronika, Šišková Eliška a Kubálková Pavla.
Všem děvčatům patří velká pochvala, protože výkony všech byly obdivuhodné. Držte nám palce v krajském finále!

Našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Velčovská L.
učitelka TV