Zahájení turistické sezóny v Krnově

Chladný a deštivý začátek května jistě udělal radost zemědělcům. Naopak turisté, natěšení na výlety   se sluníčkem, se museli spokojit s teplými bundami a pláštěnkami. V tomto duchu se letos uskutečnilo také oficiální zahájení turistické sezóny v Krnově ve středu 15. května 2019. Studentky naší školy ve spolupráci s Informačním centrem připravily pro návštěvníky poznávací okruh „Po stopách krnovských průmyslníků“. Technické památky čím dál více lákají k návštěvě. Největší sláva Krnova je spojena s textilním průmyslem. Letošní procházka byla zaměřena na zajímavosti kolem vaření piva, provozování mlýnů, stavění mostů, využívání barometru. Samozřejmě významné místo ve výkladu patřilo výrobě varhan a světově proslulé značce Rieger Kloss.
Nepříznivé počasí však změnilo původní plány. Místo procházky městem přijali návštěvníci pozvání do krnovské synagogy, kde na výklad mladých průvodkyň navázal pan Tomáš Sedlák. Jeho poutavé vyprávění o osudu významných krnovských podnikatelů a jejich rodin zpestřilo zamračené odpoledne. Rodina Bellaků, vyrábějící kvalitní vlněné látky, musela po záboru pohraničí uprchnout do Anglie. Známý bylinný likér Praděd má také své kořeny v Krnově. Rodina Gesslerova se proslavila právě jeho recepturou.

Odpoledne nabité informacemi potěšilo účastníky komentované prohlídky. Stále je co objevovat, čemu se obdivovat a  těšit se na další  zajímavosti ze života a historie našeho města.

Ing. Ellen Páclová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice