Projektový den ve znamení první pomoci

V pátek 12. dubna 2019 jsme vyměnili školní lavice za výuku v terénu, i když ne úplně doslova. Pro studenty prvních ročníků byl připraven kurz první pomoci. Pracovníci střediska volnočasových aktivit Méďa v Krnově pracovali se studenty v menších skupinkách. Všichni si mohli vyzkoušet nejdůležitější krizové situace, kdy potřebuje zraněný člověk pomoc. Naučili se základní  postupy poskytování první pomoci i vyhnout se chybám při záchraně lidského života.
Součástí projektového dne byla také prezentace pana Jiřího Vlčka, pracovníka centra Krystal help s.r.o v Krnově  o současné situaci drogové scény v České republice. Na závěr  měli studenti možnost nahlédnout do profesionálního vybavení hasičského vozu a v diskuzi s hasiči se přesvědčit o náročnosti jejich práce. Projektový den byl naplněný spoustou užitečných informací a náměty k přemýšlení o zodpovědnosti k životu samotnému.

Ing. Ellen Páclová