Jak se vyznat na trhu práce

V úterý 23. ledna 2018 navštívila naší školu zástupkyně ÚP Bruntál, paní Hana Kociánová, která pracuje na oddělení poradenství a dalšího vzdělávání. Měla připravenou prezentaci o aktuálním dění na trhu práce pro studenty čtvrtých ročníků. Mnozí budou po maturitě dál studovat na vysokých školách, jiní zamíří za prací či studiem do zahraničí a většina bude hledat uplatnění na českém trhu práce. Co to všechno znamená, vysvětlovala paní Kociánová v rámci své přednášky.  Kdy končí absolventovi statut studenta? Jaké služby může maturant využít na úřadu práce? Jak je to s placením zdravotního a sociálního pojištění? Odpovědi na tyto a další otázky byly studentům velice užitečné, aby se v budoucnu vyvarovali chyb v souvislosti s jejich novou životní situací. Tak teď už jen úspěšně zvládnout maturitu a vzhůru do reálného života.

Ing. Ellen Páclová