Přednáška o podnikání

V úterý 17. prosince 2019 se ve spolupráci s nezávislým a svobodným spolkem podnikatelů konal seminář z programu "Můžeš podnikat". Před studenty 3. ročníků se postavili dva podnikatelé z Moravskoslezského kraje, pan Tomáš Gřešek z firmy Eduway a pan Roman Šmiřák z firmy RainFallows. Oba hovořili o svých podnikatelských začátcích, úspěších a neúspěších, seznámili studenty se svými názory na podnikání a vedení firmy. Studenti na praktické ukázce sami viděli, že pokud něco opravdu chtějí, stačí se jen zvednout, jít a vzít si to. Přednáška byla zakončena dotazy studentů a diskuzí s podnikateli. Devadesát minut bylo nabito zajímavými informacemi ze života podnikatelů, a hlavně skutečnými příběhy, inspiracemi a radami, které se ze školní výuky získat nedají.

Ing. E. Tichá