Erasmus Rumunsko 2017

Ve dnech 17. - 28. března 2017 zorganizovala organizace Youth for youth ve spolupráci s rumunskou asociací Asociatia Ecosportiva Sufletul Hasmasului v rumunském městě Balan mezinárodní setkání mládeže mezi krnovskými studenty Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu a rumunskou Střední průmyslovou školou „Liviu Rebreanu“. Této akce se zúčastnilo 24 českých a 24 rumunských studentů spolu se svými skupinovými vedoucími. Tématem projektu byla mezinárodní kulturní výměna, která měla za úkol upozornit na podobnosti, ale i rozdíly mezi dvěma evropskými kulturami, rozvíjet smysl studentů pro toleranci a otevřenost k jiným národnostem, odbourat stereotypy v myšlení a navázat nová přátelství.
Studenti pracovali v týmech, používali nejnovější metody neformálního vzdělávání, workshopy, brainstorming a zajímavé teambuildingové aktivity. Účastníci obou stran pocházeli z menších měst, ve kterých není tolik příležitostí se denně setkávat s jinými kulturami a používat cizí jazyk. Proto byla pro studenty velmi cennou zkušeností nutnost dorozumět se, což znamenalo 12 dní mluvit, tvořit, ale i prezentovat výsledky činností v anglickém jazyce. Projekt přinesl našim studentům mnoho nových poznatků o rumunské kultuře i gastronomii a nově vzniklá přátelství mohou vést v budoucnu i k další spolupráci.

Ing. Matoušová a Mgr. Dvořáková

Kategorie: