Výměnný pobyt v Polsku

Ve dnech 28. až 30. září jsme byli pozváni do polských Sulkowic na oslavu 110. výročí založení místní školy. Výměnného pobytu se zúčastnilo pět studentů z 2.A s doprovodem třídní učitelky. První den jsme se seznámili se zdejšími žáky a společně si zahráli různé hry a zatančili si zumbu. Další den jsme navštívili krásné historické město Krakov. Poznali jsme královský hrad Wawel, Mariánský kostel a místní trhy. Poslední den nás zubačka vyvezla na horu Žar, ze které je krásný pohled do údolí. Prohlédli jsme si zdejší přečerpávací elektrárnu a vyzkoušeli si jízdu na bobové dráze. Poté jsme se zúčastnili oslav školy. Pro polské studenty jsme si připravili krátký program o naší škole a kvíz o České republice.
Děkujeme za pozvání a pohostinnost v rodinách a těšíme se na další setkání.

N. Dvořáčková, M. Balajová

Kategorie: