Norimberk 2015

Motivací k výuce německého jazyka byl bezpochyby týdenní pobyt studentů v německém Norimberku.  V programu nechyběla návštěva jazykové školy, ve které jsme představili naši školu, město Krnov a zúčastnili se vyučování. Společně s německými studenty jsme si užili společný večer s živou hudbou a naučili se tančit skotské tance.
Staré město Norimberk má určitě každému co nabídnout. Dochované městské hradby, císařský hrad, dům Albrechta Dürera, hrázděné domy, staroměstský jarmark i podzimní trhy nás okouzlily. Díky jazykové škole jsme se podívali i do Dokucentra, místa, odkud se šířily myšlenky fašismu do světa a zároveň se zde po 2. světové válce odehrály Norimberské procesy s fašisty.
Cestování metrem a městskou dopravou nám umožnilo poznat lépe i vzdálenější místa. Exkurze na letišti Albrechta Dürera nemohla v našem programu chybět stejně jako nákupy nebo prohlídky známých muzeí (Germánské muzeum, Muzeum hraček, Muzeum dopravy a komunikace). Delfinárium ve zdejší zoologické zahradě je velkou vzácností, představení výcviku hravých delfínů okouzlilo nejen děti, ale i dospělé diváky. Každému turistovi by naši studenti určitě doporučili Kristall-Palm-Beach, termální lázně s léčivou vodou, které nabízení jak relaxaci, tak zábavu v opravdu exkluzivním prostředí minerálů a polodrahokamů, které se v městské části Stein těží nebo se zde dovážejí z celého světa.
Pobyt v Norimberku byl určitě velmi inspirativní, místní lidé se k nám chovali velice vstřícně a zdvořile, milá atmosféra nás pozitivně naladila k dalšímu studiu němčiny. Potěšilo nás také, že studenti německé jazykové školy chtějí pokračovat v navázané spolupráci a určitě nás se svými vyučujícími přijedou do Krnova navštívit.

Mgr. M. Maliszewská

další foto