Erasmus+ - projekt Video and photo skills v Humpolci

V únoru jsme s žáky druhého a třetího ročníku vyrazili opět směr Humpolec na druhou část projektu Video and photo skills, tentokráte zaměřenou právě na fotografii. Projektu se zúčastnili také studenti z Rumunska a Slovenska. V prvních dvou dnech jsme se seznamovali – jak mezi sebou, tak se samotným programem Erasmus+. Další dny byly věnovány už praktickým dovednostem ve tvorbě fotografií – fotilo se ve dne, v noci, v klidu i pohybu. Někteří zapálení jedinci vstávali před východem slunce, aby udělali unikátní záběry. Musím říct, že nás celý projekt pohltil a že jsme si dokonce sami vymýšleli další a další výzvy, co bychom ještě mohli zvěčnit. Jeden den jsme také vyrazili do hodinu a půl vzdáleného Brna, kde jsme fotili dle zadání.
Následně jsme fotografie upravovali a zpracovávali v programu Adobe Photoshop.

Celý projekt byl veden v angličtině, takže jsme měli možnost si ji řádně pocvičit. Užili jsme si dost zábavy, dozvěděli jsme se něco o partnerských státech, jejich zvyklostech a ochutnali jsme místní speciality (slovenské korbačíky byly úžasné, rumunská kuchyně zas pro mnohé byla něčím novým, co dosud neznali).

Odjezd se samozřejmě neobešel bez slz, ale náplastí budiž, že jsme získali spoustu nových zkušeností, přátel a fotíme už skoro jako profíci.

Mgr. R. Korandová

Kategorie: