Erasmus+ v Transylvánii

Další skupina našich studentů se účastnila od 16. do 25. března 2019  mezinárodního pobytu v rámci evropského projektu Erasmus+. Čtrnáct studentů prvního ročníku se vydalo autobusem do horské oblasti Transylvánie do  malé rumunské vesnice Bilbor. Cílem bylo setkání se slovenskými a rumunskými vrstevníky z jiných škol v rámci společného pracovního programu. Jednotlivé národní týmy originálním a poutavým způsobem prezentovaly historii, zajímavé osobnosti, tradice, turistické atraktivity či produkty své země. Studenti hledali společné věci a témata např. jak se zbavit předsudků či jak překonávat překážky v životě. Komunikaci v angličtině doplňovaly hry, zábava, humor a tanec. Během výletů do okolí jsme navštívili horskou soutěsku Bicaz, jezero Lacu Rosu, zdejší majestátní ortodoxní monastýry, zajímal nás i běžný život rumunských obyvatel. Tato zkušenost přinesla účastníkům projektu nejen motivaci a chuť dál rozvíjet angličtinu, ale i nová poznání a přátelství.

Ing. Ellen Páclová

Kategorie: