Kostýmované májové prohlídky Krnova

Už podruhé se uskutečnily pro krnovskou veřejnost komentované májové prohlídky v centru města, které organizuje TIC Krnov ve spolupráci se SOŠ dopravy a cestovního ruchu. V úterý 14. května a ve čtvrtek 23. května v odpoledních hodinách provázely skupinu zájemců studentky prvního ročníku SOŠ dopravy a cestovního ruchu. U jednotlivých zastávkových objektů si předávaly slovo a tak návštěvníci mohli slyšet výklad v podání 14ti mladých průvodkyň. Skupinu provázely dvě studentky v dobových historických pláštích, čímž získalo mluvené slovo ještě patřičnou atmosféru.
V rámci druhého termínu se účastnila májové prohlídky také vzácná návštěva z Floridy, proto si průvodkyně připravily na každé zastávce i pár slov v angličtině, což bylo velmi sympatické. Rozkvetlá jarní příroda, svěží zeleň a docela přívětivé počasí také přispěly k příjemnému poznávání historie Krnova. Budoucí profesionální průvodkyně získaly první cenné zkušenosti s překonáváním trémy, řečnickými dovednostmi a vedením skupiny. Návštěvníci slyšeli spoustu historických skutečností a zajímavostí, zažili pestrost výkladu a osobitý přístup mladých studentek. Zájem veřejnosti o celou akci potvrdil, že májové prohlídky se můžou stát pravidelnou každoroční tradicí.

Ing.Ellen Maláčová