Lyžařské kurzy

Lyžařský kurz od 3. 2. do 8. 2. 2019

Tohoto kurzu se zúčastnili studenti vyšších ročníků naší školy v hojném počtu a proběhl  v lyžařském areálu Paprsek u Starého Města pod Sněžníkem. Kromě družstev snowboardistů, kteří letos počtem převyšovali lyžaře, byly součástí výcviku také instruktorské kurzy. V letošním roce byl zvýšený zájem o získání licence instruktora snowboardingu, kurz absolvovalo sedm studentů, o licenci instruktora lyžování se přihlásil jeden zájemce, všichni uchazeči o licenci byli v konečném hodnocení úspěšní. Jejich výsledky u praktických i teoretických zkoušek byly velmi dobré a obdrželi licence „Instruktor lyžování“ a „Instruktor snowboardingu“. Předvedené dovednosti i teoretické znalosti našich nových instruktorů jsou zárukou, že budou schopni spolehlivě naučit své svěřence v lyžařských školách základům těchto zimních sportů.
Čekaly nás vynikající sněhové podmínky, a proto si myslíme, že všichni účastníci kurzu se nejen zdokonalili ve svých dovednostech, ale také si upevnili své zdraví. Věříme, že stále se vylepšující lyžařský areál Paprsek i v dalších letech přiláká ještě větší počet našich studentů.

Lyžařský kurz od 17. 2. do 22. 2. 2019

I druhý výcvikový kurz proběhl v lyžařském středisku Paprsek. Účastnili se jej studenti prvních ročníků a počet snowboardistů a lyžařů byl vyrovnaný. Přestože jsme na snowboardu měli poměrně velký počet začátečníků, již druhý den výcviku byla většina z nich schopna zdolat celý svah. Protože také v tomto týdnu jsme měli výborné sněhové podmínky, pokročilí lyžaři a snowboardisté značně zlepšili své dovednosti.

Věříme, že všichni absolventi kurzu budou mít zájem své dovednosti rozvíjet i v dalších letech.

Mgr. Lukášová

odkaz na další foto