Exkurze v Santa-Trans

Dne 12. června navštívili studenti SOŠ dopravy a cestovního ruchu provoz jedné z největších dopravních firem v Moravskoslezském kraji, firmu Santa-Trans, s. r. o. Jedná se o dceřinou společnost firmy Kofola, která od roku 1997 zabezpečuje rozvoz nejen jejich produktů po celé Evropě. Exkurze zahrnovala prohlídku všech prostor firmy, kde se studenti mohli seznámit nejen s prací dispečerů, řidičů a zaměstnanců, ale také s jejich ohodnocením a ekonomickou situací podniku vůbec. Vítanou aktivitou byla možnost prohlédnout si provoz skladu Kofola, a. s. a dopravní prostředky. Ti zvědavější se v nich mohli i projet. Nejen studenti, ale i učitelé se dozvěděli nové poznatky z praxe, které jsou užitečné v hodinách ekonomiky, účetnictví, dopravy i logistiky.

Ing. Herudková S.