Exkurze na letišti v Ostravě - Mošnově

Ve středu 2. 11. 2016 v ranních hodinách  jsme se vydali na exkurzi do Mošnova na letiště Leoše Janáčka, kam jsme se všichni moc těšili. Po více než hodinové cestě jsme konečně dorazili na místo.
V odbavové hale si nás převzala paní Katka a začala nás provázet po letišti. Prozradila nám, jak bude vypadat naše případná praxe na letišti, jak máme provádět bezpečnostní kontrolu a co dělají všichni pracovníci letiště a spoustu dalších věcí.
Poté jsme se přesunuli autobusem k hasičům do jejich nové zbrojnice, kde nám ukázali hasičské vozidla, co si oblíkají pro různé typy poplachů a prozradili nám, jaké jsou časy výjezdu při poplachu. Jako bonus vyjeli hasičským autem před budovu.
Posledním místem exkurze byl hangár společnosti JOB AIR Technic a.s., kde se opravují letadla. To byl pro všechny určitě obrovský zážitek. Zde jsme se podívali do rozestavěného letadla, které se opravovalo, a zjistili jsme, kolik času mají na opravu letadel.  Po ukončení programu na letišti jsme naskočili zpátky do autobusu a vydali jsme se směr Krnov, kde byl konec naší exkurze.

studenti z 1. B

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice