Týden otevřených dveří na katedře romanistiky

Po roce jsme se opět vydali se skupinkou studentů španělštiny 3. a 4. ročníků na Ostravskou Univerzitu, kde jsme měli možnost se zúčastnit přímé výuky španělštiny v rámci Týdne otevřených dveří, který probíhal v týdnu od 3. do 7. 12. 2018. Do Ostravy jsme vyrazili 4.12. a studenti si tak mohli vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to je být studentem vysoké školy a zjistit, jestli jsou jejich znalosti španělštiny již dostačující pro studium tohoto jazyka na VŠ.
První seminář, kterého jsme se zúčastnili, byl Praktický jazyk s rodilou mluvčí Lic. Begoňou García Ferreira, která naše studenty ihned zapojila do aktivit a docela jsme se pobavili i zasmáli. Druhý seminář Praktická cvičení gramatická už byl s českou vyučující, a přesto, že se probíralo učivo, které jsme se ještě neučili, studenti se i tak zapojili a docela úspěšně spolupracovali s vysokoškoláky.
Studenti si, kromě materiálů použitých ve výuce, odvezli i zajímavou zkušenost, která jim dala představu o tom, jak takové studium na VŠ probíhá.

Mgr. Adriana Kohutová, DiS.

Kategorie: