Czech Raildays 2016

Studenti druhého ročníku se zaměřením na dopravu se zúčastnili mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays 2016 v Ostravě.
Přestože žáci studují leteckou dopravu, se zájmem si prohlédli i techniku železniční dopravy, od historických vozů až po moderní stroje. Zajímavostí veletrhu byl legendární motorový vůz zvaný Stříbrný šíp, který poprvé
vyjel v roce 1939 a měl sloužit jako vůz pro prvorepublikovou smetánku. Upadl však v zapomnění a na výstavě byl předveden opět v celé své kráse.
Součástí veletrhu byly také vozy pražského metra nebo manipulační technika, která je využívána při rekonstrukcích tratí či při vyprošťovacích akcích. Studenti si tak mohli rozšířit své znalosti i z jiných druhů doprav.

Kategorie: