Návštěva veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2015

Ostrava již tradičně v červnu na nákladovém nádraží v Mariánskohorské ulici hostí Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.
Ve čtvrtek 18. 6. 2015 se třída 2. C rozhodla uskutečnit výlet na tento veletrh. Ráno v 7 hodin jsme vyrazili vlakem na hlavní nádraží v Ostravě. Doprava mezi železniční stanicí Ostrava hl. n. a výstavištěm měla být zajištěna elektrobusem. Po 20 minutovém čekání jsme si ověřili, že bohužel tato služba nefunguje. Naštěstí výstaviště bylo za rohem, takže jsme došli pěšky.
Veletrh nás velmi zaujal a prohlédli jsme si železniční kolejová vozidla a jejich příslušenství, kolejová vozidla pro městskou dopravu. Součástí byly také prostředky pro stavbu, provoz a údržbu železniční a tramvajové dopravní cesty a zařízení pro provoz a údržbu kolejových vozidel. Seznámili jsme se také s novými informačními technologiemi s prezentacemi jednotlivých dopravních firem.
Naši největší pozornost hned přitahoval motorový vlak Coradia Lint 41 společnosti Alstom, lokomotiva Vectron firmy Siemens v dieslovém provedení a opravená lokomotiva Kyklop, která patří Výzkumnému ústavu železničnímu jako muzejní exponát.
Celý veletrh pro nás byl pěkný zážitek a příjemným zpestřením konce školního roku.

Mgr. Jiří Švéda

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice