Praha 2014 - ČSA a Jenč u Prahy

Dne 13. října v 6 hodin ráno začala naše cesta do Prahy. Jeli jsme dlouho, ale vyčerpání z cesty rychle zahnaly exkurze, kterých jsme se zúčastnili.
Tou první byla exkurze ve výcvikovém středisku ČSA, kde jsme se seznámili nejen se simulátory, které vytvářejí atmosféru skutečného letu, ale také s požadavky a nároky, které musíme splnit, abychom se jednou dostali do vzduchu.
Druhá exkurze proběhla na Letišti Václava Havla, kde jsme absolvovali dlouhou jízdu autobusem pa celém letišti. Dokonce nám byla poskytnuta možnost nahlédnout do hangáru Travel Service, ve kterém byl zrovna vyměňován motor Boeigu. Tečkou na závěr exkurze byl pohled na vzlet Boeingu 777 společnosti Emirates.
Večer pak následovala prohlídka Prahy, která zahrnovala návštěvu Pražského Hradu, Katedrály sv. Víta, Karlova mostu...
Druhý den jsme začali v řízení letového provozu Praha Jeneč, kde nám bylo vylíčeno mnoho zajímavých informací o tomto odvětví. Vše, co musí dispečeři zvládnout, je velmi náročné, aby taky ne, když někdy mají na starost až 25 letadel.
Odpoledne jsme se vydali na Staroměstské náměstí, podívat se na představení apoštolů v okénkách Orloje, poté následovala návštěva Židovského muzea a synagog.
Večer jsme zakončili v Divadle na Vinohradech s komedií Soudce v nesnázích, kde nás pobavili herci jako K. Brožová, V. Preiss, P. Rychlý, O. Valach a další.
Závěrečný den jsme se, vybaveni mapami, vydali do ulic. Někteří do obchoďáků, jiní do muzeí. Tak nebo tak, jsme si to užili.

Tereza Bystroňová a Kateřina Hanáková 4.B

Kategorie: 

Partneři naší školy

 

Hrad Bouzov
Zámek Lednice