Exkurze na letišti v Brně

Studenti prvních ročníků SOŠ dopravy a cestovního ruchu v Krnově se dne 8. 10. zúčastnili exkurze na letišti Brno Tuřany. Zde si mohli prohlédnout nejen odletovou i příletovou halu a její vybavení, ale museli také projít bezpečnostní kontrolou a seznámit se s odbavovacím systémem a dalšími pracemi na letišti.  Dostali se do míst, kam obyčejný návštěvník letiště nesmí. Někteří z nich poprvé stáli na odbavovací dráze a mohli si zblízka prohlédnout letadlo a jeho odbavení před startem. Po celou dobu prohlídky letiště jim vše poutavě, ochotně a hlavně odborně vysvětloval ředitel bezpečnostního odbavení a jeho spolupracovníci. Studenti měli spoustu dotazů a z exkurze odjížděli nadšeni a plni očekávání, jaké vlastní zkušenosti nasbírají při školní praxi na letištích.

Ing. Herudková