Dva světy - výstava Alfonse Muchy v Brně

V rámci předmětu dějiny kultury jsme dne 27. 11. 2018 se studentkami 3. a 4. ročníku navštívily na brněnském výstavišti unikátní výstavu nazvanou Alfons Mucha: Dva světy.
Tato výstava kombinuje dva protipóly tvorby světoznámého secesního malíře – majestátní cyklus Slovanská epopej a sbírku plakátů. Brno se tak stalo prvním místem, kde jsou k vidění propojené oba světy tohoto českého secesního velikána.

A jak na nás výstava působila?
Za všechny jsem vybrala názor studentky 4. A Terezy Drtilové:
"Z výstavy mám velmi dobré pocity. Jelikož řadím Alfonse Muchu mezi své oblíbence, tak jsem žasla nad každým plakátem a obrazem. Slovanská epopej mě velmi mile překvapila. Nečekala jsem, že obrazy jsou tak obrovské. Jsou také krásně nasvícené, takže vynikne každý detail. Více mě však zaujaly plakáty a kalendáře, které byly dány do okrasných rámů.
Jen mě mrzelo, že se tam nesmí fotit - všechno bych si chtěla prohlédnout ještě jednou! " smiley

Mgr. Markéta Brezovská

Kategorie: