Cyril a Metoděj

Studenti prvních ročníků zavítali na SPgŠ v Krnově, kde navštívili zdejší divadelní minisál, ve kterém jim Divadlo loutek z Ostravy předvedlo rozverné představení přibližující život a práci Konstantina a Metoděje.
Humornou formou jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života věrozvěstů, od jejich příchodu na Velkou Moravu, přes obtížnou práci při šíření víry, až po snahu vzdělávat tehdy opravdu zaostalé Moravany.
Herecký soubor si dal opravdu práci, aby tuto ne moc záživnou literární a historickou látku středoškolákům přiblížil populární formou. Prokládal text nářečím, příslovími a hudebním doprovodem, zdůraznil typické charakterové vlastnosti tehdejších (i současných) Moravanů, což v tento adventní čas vykouzlilo úsměv i na tvářích našich studentů.

Mgr. Marcela Maliszewská