Adaptační kurzy 2016

I letošní září jsme odstartovali adaptačními kurzy prvních ročníků. Každá třída prožila dva a půl dne v Malé Morávce v Horském hotelu Brans. V pondělí 5. září zahájilo áčko svou pouť za poznáním spolužáků, třídní učitelky a někdy i sebe sama. Béčko je vystřídalo ve středu 7. září a céčko nastoupilo 12. září. Během prvního dne měli všichni příležitost si zapamatovat jména svých spolužáků, zjistit, se kterým mají něco společného či naopak, v čem se liší, ukázat svou upovídanost nebo zamlklost – prostě se lépe poznat.
Program druhého dne se soustředí na týmovou spolupráci – žáci tam měli možnost si v rámci různých her vyzkoušet své komunikační či vůdcovské schopnosti, poznat sílu skupiny, nastavit si třídní normy. Třetí den je věnovaný poděkování a zhodnocení. A tak se naplní i očekávání žáků – na adapťáku se seznámit, pobavit, vytvořit kolektiv.
Adaptačních kurzů se účastní vždy celá třída, společně s pomocníky z řad starších spolužáků (poděkování patří Veronice Marečkové a Martinovi Glubišovi, Jarce Adámkové a Matějovi Šlosárkovi, Adamovi Kachyňovi a Terce Strakové). Aktivními členy týmů byli i třídní učitelé – Věra Tkáčová, Romana Korandová a Tomáš Mierva. Poprvé se letos v roli vedoucího kurzu představil Richard Vojtek.

Už teď se těšíme na další ročník – plný nových zážitků.

Mgr. Zina Dvořáková, Mgr. Romana Korandová, Mgr. Richard Vojtek