Informace ke studiu - p. Dorňáková (stud. oddělení),  dornakova@sos-dcr.cz
tel. 554 613 075, mobil 733 164 509 nebo 608 713 223
Bankovní účet - 144509092 / 5500

Michal Kříž a jeho povídání o životě po maturitě

Po delší době navštívil naši školu absolvent oboru Cestovní ruch Michal Kříž. Dvě hodiny strávené s ním a jeho povídáním o studiu na Baťově univerzitě ve Zlíně a o cestování po světě rozhodně nebyly ztraceným časem.

Exkurze v Santa-Trans

Dne 12. června navštívili studenti SOŠ dopravy a cestovního ruchu provoz jedné z největších dopravních firem v Moravskoslezském kraji, firmu Santa-Trans, s. r. o. Jedná se o dceřinou společnost firmy Kofola, která od roku 1997 zabezpečuje rozvoz nejen jejich produktů po celé Evropě.

Výstava Víc než Orloj

Ve středu 5. 6. 2019 jsme s některými studenty druhých ročníků navštívili historické město Olomouc. Našim hlavním cílem bylo Vlastivědné muzeum v Olomouci, kde je v současné době instalována výstava Víc než orloj, jež je věnována dílu Karla Svolinského, všestranného umělce spjatého s Olomoucí, kterého zná moravské a olomoucké publikum převážně jako tvůrce orloje na místní radnici.

Slavnostní rozloučení s maturanty

Školní rok má svá přesně daná pravidla a harmonogram. Výuka, adaptační a lyžařské kurzy, praxe, maturity. A najednou je konec!

Zahájení turistické sezóny v Krnově

Chladný a deštivý začátek května jistě udělal radost zemědělcům. Naopak turisté, natěšení na výlety   se sluníčkem, se museli spokojit s teplými bundami a pláštěnkami. V tomto duchu se letos uskutečnilo také oficiální zahájení turistické sezóny v Krnově ve středu 15. května 2019. Studentky naší školy ve spolupráci s Informačním centrem připravily pro návštěvníky poznávací okruh „Po stopách krnovských průmyslníků“.

Tour de hrady a zámky aneb jak se žije studentům na praxi

Začátkem května vyrazili naši druháci studující obor cestovní ruch na měsíční studijní praxe. Někteří jako „ostřílení mazáci“, ale většina poprvé. Směr – hrady, zámky a cestovní kanceláře v regionu Morava, ale i vzdálené Čechy.

Studentské volby do Evropského parlamentu

Opět jsme se zúčastnili projektu Studentské volby, tentokrát do Evropského parlamentu. Jednalo se o volby programu Jeden svět na školách pod záštitou nadace Člověk v tísni – www.jsns.cz. Naši žáci měli možnost si vyzkoušet, jak takové volby probíhají.

Pražský studentský summit

I tento rok se naši studenti rozhodli účastnit se celoroční vzdělávacího projektu Pražský studentský summit (https://www.studentsummit.cz), který pořádá Asociace pro mezinárodní otázky. Na této akci studenti z celé České republiky mají možnost se přiučit novým věcem v oblasti mezinárodního dění, bezpečnosti, lidských práv, či životního prostředí a zlepšit své rétorické, prezentační a argumentační dovednosti.

Erasmus + - Picture This

Jedenáctka našich studentů odjela koncem března na dva týdny do tajemného Rumunska, přesněji do městečka Balan. Téměř 1 200 km v autobusu jsme zvládli a ještě jsme přibrali Slováky v Žilině, Maďary v Debrecíně a Rumuny v Toplitě. Sešla se nás téměř padesátka.

Noční maraton v psaní na klávesnici

Opět je tu další „nocovka“ v psaní na klávesnici – tradiční rozloučení třeťáků s předmětem Písemná komunikace. Využili jsme blížící se velikonoční volno a přidali jsme k němu pohodově strávenou noc při klávesnici s myšlenkou překonat sebe samé. Třicet třeťáků se sešlo večer 16. 4. ve škole, aby ve družstvech soutěžili v desetiminutových opisech.

Subscribe to SOŠ dopravy a cestovního ruchu, Krnov, p. o. RSS